اختصاصی

بیوگرافی از امراه

چقدر این مطلب مفید ، جالب ، کاربردی بود؟
ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (6 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...
اشتراک گذاری
Shareامراه در سال 1971 در شهرستان دیاربكیر ترکیه به دنیا آمد . در 1.5سالگی پس از فقدان پدرش توسط مادرش در مدرسه ابتدایی شهرستان گولمان ثبت نام كرد.
در مدرسه موسیقی صدای او به سرعت توسط استادش كشف شد. در همین اثنا اولین كاست اماتوری خود را تهیه كرد به طوری كه پس از پایان دوره متوسطه در شهرستان دیاربكر تعداد 4 كاست و ویدیو از خود بجا گذاشت. این كاست و ویدیوها در دیاربكر توجه زیادی به خود جلب كرد. در این حین از دنیای موسیقی آماتور به موسیقی حرفه ای راه پیدا كرد.

امراه كوچك در سال1984 اولین كاست حرفه ای خود ( ağam ağam & Gülöm) را در استانبول ارائه داد.
در سال 1985 آلبوم معروف خود( yarali ) كه بسیار مورد توجه قرار گرفت را تهیه كرد. در سالهای 1986 و 1987 آلبوم (böynu büküklar) و (ayrilamam ) را با ركورد فوق العاده به بازار عرضه كرد.
در سال 1990 شروع به تكثیر آلبوم های كلاسیك خود كرد.
امراه تا كنون در طول 21 سال مجموعا" 19 البوم موسیقی بی نظیر از خود بجا گذاشته است.

همزمان با ارائه آلبومهای خود از ماراتن كنسرت در داخل و خارج از كشور نیز جا نماند. طوری كه كنسرتهای او تماما" پر از تماشاچی بود.( و هست). در سال 1994 برای اولین بار در تركیه یك هنرمند ترك توانست استادیوم 50000 نفری را پر كند. خواننده امراه علاوه بر كنسرتهای داخلی در بسیاری از كشورهای جهان از جمله آلمان -آمریكا -استرالیا -آذربایجان -بلژیك -هلند – یونان- یوگسلاوی – دانمارك – قرقیزستان و… كنسرت های زیادی اجرا كرد. در سال 2001 در فستیوال (( ستاره های عصر )) جایزه گرفت. در این فستیوال ازسوی دیگر كشورهای جهان هم به عنوان ستاره موسیقی جایزه دریافت كرد.
امراه علاوه بر كار موسیقی به كار بازیگری هم پرداخت به طوریكه 20 فیلم و 3 سریال و در مجموع 43 قسمت بازی كرد.
فیلمهایش در سینما ها و سریالهایش در بسیاری از تلویزیون های داخلی به نمایش در آمد.
در سال 1997 با فروش کلیپ معروف خو د ( بیزیم چجوكلار)(Bizim Çocuklar) (بچه های ما) آن را وقف بچه های سرطانی كرد. آخرین آلبوم خواننده محبوب در دهم ماه Temmuz سال 2004 برابر بیست و یکم تیر خودمون با نام Kusursuzsun به بازار آمد.
آخرین آلبوم به نام Dön به معنی برگردمحصول زیبای سال 2005 امراه است.
مطالب مرتبط
نظر شما در مورد " بیوگرافی از امراه " چيست ؟

یک دیدگاه

اشتراک گذاري در :