اختصاصی

بیوفیزیک

چقدر این مطلب مفید ، جالب ، کاربردی بود؟
ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
اشتراک گذاری
Share

اختصاصی سایت صنعت – بیوفیزک دانشی است که از مفاهیم و تکنیک های فیزیکی استفاده می کند تا موجودات زنده را مطالعه کند. در بیوفیزیک ، تکنیک هایی مانند الکتروفورز و میکروسکوپ الکترونی به طور گسترده ای استفاده می شوند.

بیوفیزیکبیوفیزیک دانان ذرات و مولکول های مختلف تشکیل دهنده سلول های زنده را مطالعه می کنند که شامل اسید نوکلئیک می شوند مولکول هایی که وراثت را کنترل می کنند. آنها در مورد اثر انواع مختلف تششع بر روی موجودات زنده و همچنین کارکردهای بیولوژیکی آن همچون انتقال تکانه های عصبی، انقباض عضلات و انتقال مواد به داخل و خارج سلول تحقیق می کنند. بعضی بیوفیزیکدانان در زمینه آنالیز کارکردهای موجودات زنده با ایجاد مدل های ریاضی یا با استفاده از مبانی ترمودینامیک یا مکانیک آماری تخصص یافته اند. یافته های بیوفیزیک در درجه اول در پزشکی کاربرد دارد به ویژه مشکلات مربوط به عفونت های ویروسی، سرطان، بیماری قلبی و پروازهای فضایی.

بیوفیزک دانان همچنین در شیمی، در فیزیک و در زیست شناسی آموزش دیده اند. بیشتر بیوفیزکدانان توسط آزمایشگاه ها و دانشگاه های تحقیقاتی استخدام شده اند.

بیوفیزیک به عنوان یک علم تا قرن بیستم وجود نداشت تا اینکه اخیرا ابزارها و تکنیک هایی را ایجاد شده اند که تحقیقات پیشرفته ای را امکان پذیر ساخته اند.

منبع: سایت صنعت www.sanat.me

 

 

مطالب مرتبط
نظر شما در مورد " بیوفیزیک " چيست ؟

یک دیدگاه

اشتراک گذاري در :